Artikelen
Kerk op IJburg: De Binnenwaai
Kerk op IJburg: De Binnenwaai, Oost
Gebouw Solid 18, Ed Pelsterpark 2
1087 EJ Amsterdam
tel 06 44 82 22 98
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
www.kerkopijburg.nl

Ds. Rob Visser Foto: Marloes van Doorn
Missionair predikant Ds Rob Visser
tel. 020 846 32 39 / 06 448 222 98
email:
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
Secretaris:
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
In de pers
In de Metro van dinsdag 26 oktober 2010 stond het volgende interview met Rob Visser.
Geen dominee, maar cementboer
Door Marlies Dinjens
Rob Visser is als predikant neergestreken op IJburg en heeft inmiddels eenkerkzaal gevonden Vanaf 19 december begint de liberale dominee met preken.Metro zocht de dominee nog een keer op en vroeg hem naar zijn vorderingen. ‘Het is voor mij nog steeds een sprong in het diepe’.
Geef mij maar een tent
‘Geef mij maar een tent’, zei dominee Rob Visser een paar jaar geleden schertsend, toen hij voor de zoveelste keer zijn hoofd brak over de renovatie van de Grote Kerk in Apeldoorn. Zo’n historisch gebouw onderhouden viel niet mee. De roep om een eenvoudig kampement is bijna uitgekomen nu hij als dominee/pionier op IJburg is neergestreken. Een tent is het niet, maar zijn kerkzaal is nu niet veel meer dan een kale ruimte met een betonnen vloer aan het Ed Pelsterpark. Op 19 december hoopt Visser na een grondige renovatie zijn eerste dienst te kunnen houden. ‘Ik begin bescheiden, dus ik hoop die dag op 25 kerkgangers’, zegt Visser. Hoe anders dan de Grote Kerk in Apeldoorn waar tweeduizend mensen inpasten.
Visser toont de denkbeeldige inrichting van de zaal: een keuken, kinderspeelzaal, kerkzaal, kantoor en een klein stiltecentrum waar mensen zich kunnen terugtrekken. Hij wil zijn kerk op IJburg zoveel mogelijk openstellen. ‘Ik wil dat mensen hier binnenlopen, een krant lezen. Met elkaar praten. Op IJburg is geen echt buurthuis. Aan gemeenschapsstichting is hier weinig gedaan.’ En daar heeft iedereen nu juist zo’n behoefte aan, stelt de dominee.
Geert Wilders
En dan brengt hij het gesprek al snel op Geert Wilders en de verdeeldheid die de politicus volgens Visser in de samenleving teweegbrengt. Of het CDA-congres dat hij ‘weerzinwekkend’ vond. Mensen raken elkaar steeds meer kwijt. Wilders zaait reuring en verdeeldheid. Het gaat helemaal fout.’ Door middel van zijn kerk hoopt Visser saamhorigheid te brengen in de wijk. ‘Religie is afgeleid van het Latijnse woord voor verbintenis. Dat wordt vaak vergeten.’ Zitten de IJburgers op hem te wachten? ‘Bij de viering van mijn intrede hier in de kerkzaal waren 250 mensen aanwezig. Maar het is voor mij nog steeds een sprong in het diepe. Ik hoop dat ik hier een landingsplek kan vinden.’ Vaak wordt zijn hulp ingeroepen in moeilijke tijden. Na een overlijden of bij ziekte of een scheiding. Ook op IJburg kwam hij al veel leed tegen. Ik heb in deze korte periode al vijftien bewoners ontmoet die gescheiden zijn. En ook is hier een groot eenzaamheidsprobleem. Bewoners zitten maar te koekeloeren uit hun huizen. Hij wijst op de straat voor de kerkzaal. ‘Kijk. Het is nu half twaalf ´s middags en er is niemand op straat. IJburg is echt een slaapstad.’ Visser is al bij enkele bewoners op huisbezoek geweest. Via de hulpverlening kreeg hij adressen. ‘Ik ga bij de mensen langs. Vaak laten ze mij graag binnen. Het pastorale werk hoop ik hier veel te doen.’
Kinderen
In de wijk barst het van de kinderen en daarom is Visser ook van plan om veel activiteiten voor kinderen te organiseren, bijvoorbeeld in de kerstvakantie. ‘Via de kinderen raken de ouders vaak ook enthousiast. Maar ik ben niet van plan om ze met de Bijbel om de oren te slaan. Dan zou ik bijvoorbeeld moslimkinderen daarmee al buitensluiten. Ik wil ze zonder verborgen agenda bezighouden.’ Nog een keer komt het gesprek op verbinding. ‘Misschien wel tot vervelens toe hamer ik daar op. Ik wil in deze ontbindende tijd gewoon wat cement aanvoeren. Noem mij geen predikant of pionier. Ik ben gewoon cementboer.’
Kerkzaal
De kerkzaal van Visser zit aan het Ed Pelsterpark 4 op IJburg. Vanaf 19 december houdt de dominee daar op zondag dienst. In de week daarna wil hij in de kerk veel activiteiten voor kinderen organiseren. Gelovig of ongelovig. Vrijwilligers kunnen zich melden bij de dominee.
Wie is dominee Rob Visser?
Rob Visser was jarenlang predikant van de Grote Kerk in Apeldoom. Hij kreeg landelijke bekendheid doordat hij na de aanslag op Koninginnedag door Karst T. zijn kerk openstelde voor iedereen. Hij wilde dat Apeldoorners daar een plek konden vinden om te herdenken.-
Visser staat bekend om zijn vrijzinnige omgang met het geloof. Hij benadrukt dat zijn kerk toegankelijk is voor iedereen, ook voor niet-gelovigen. Visser verhuisde ruim een maand geleden naar IJburg om daar als dominee te werken.
Twitter
Dominee Rob Visser is ook actief op Twitter. Via @domineeopijburg is hij te volgen. ‘Twitter is een goede manier om mensen te bereiken en om dingen van je af te praten. Zo kon ik mijn ergernis over het CDA-congres daar ook op kwijt’, zegt Visser
Bron: Metro, 26 oktober 2010
